Baş Ağrısına Ne İyi Gelir

Baş ağrısı, insan kafasının bir bölümünde veya tamamında rahatsız edici, zonklayıcı, veya hafif belirgin bir şekilde meydana gelen rahatsızlık durumudur. Baş ağrısı, tüm insanlarda görülebilen bir rahatsızlık türüdür. Baş ağrısı, ansızın veya yavaş yavaş belirerek, kısa bir süre veya günlerce rahatsızlık vermeye devam edebilir. Baş ağrısı, büyüklüğüne göre insanların yaşam kalitelerini etkileyebilir. Şiddetli baş ağrısı, insanlarda dayanılmaz hale gelebilen ve ciddiye alınması gereken bir rahatsızlıktır.

Baş ağrısına ne iyi gelir

Baş Ağrısına Ne Sebep Olur?

Baş Ağrısına Ne Sebep Olur; Beyine yollanan karışık ağrı sinyalleri henüz tam olarak anlaşılamamış olsa da baş ağrısına sebep olan etkenler başlıca; migren, grip, nezle, stres, hastalık, kronik rahatsızlıklar, genetik etkenler ve çevresel etkenler şeklindedir.

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Baş ağrısına iyi gelmesi için ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir fakat bu yeterli olmayabilir. Ağrı kesiciyle birlikte gürültülü ortamlardan kaçınmalı, uyku düzeninizi korumalı, su torbaları ile rahatlamaya çalışmalı, masaj yaparak rahatlamaya çalışmalı, ortamdaki ışık rengi ve şiddetini düzenleyerek sakıncalarından kaçınmalı, egzersiz yaparak vücudunuzun direncini arttırmalı ve bitki çayları ile bağışıklığınızı güçlendirmelisiniz.

Baş Ağrısına İyi Gelen Gıdalar Neler?

Baş ağrısına bol su tüketmek iyi gelir; Baş ağrısı yaşıyorsanız, Günlük su tüketiminiz 1.5Lt suyun altına düşmemelidir. Susuzluğun önemli belirtilerinden birisi de baş ağrısı olması sebebiyle baş ağrısı yaşayanlara ilk olarak su tüketmesi önerilir. Baş ağrısı şikayetinizin sebebi vücudun yetersiz su alması ise bu durumu ortadan kaldırarak ilaç kullanmadan bile baş ağrısı rahatsızlığından kurtulabilirsiniz.

Limon suyu baş ağrınıza iyi gelir; Başı ağrıyanlara ne önerilir diyorsanız limon suyu tam da bu önerinin kendisidir. 1 bardak sıcak suyun içerisine 1 bütün limonu sıkarak ilave edin. Bu karışımı sabah ve akşam olmak üzere Günde 2 defa tüketerek sadece baş ağrınıza değil bir çok rahatsızlığınıza da iyi gelecektir. Vücudun PH değerlerini dengeler ve sindirim sisteminizin rahatlamasına yardımcı olarak bir çok sorunun oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

Elma sirkesi baş ağrınıza iyi gelir; “Başım ağrıyor” şikayetinin bir diğer çözümü ise elma sirkesinden geçer. 1 bardak ılık suya, 1 yemek kaşığı elma sirekesi ilave edilerek karıştırılır ve bu karışım yavaş yavaş tüketilir. Bu karışımı her sabah aç karnına tüketmek vücut sıvılarını dengeleyeceği için susuzluğa dayalı baş ağrısının da oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Ayrıca bu karışımı ağrı kesici olarak görülmesinin yanında bir çok doğal tedavi yönteminde de kullanıldığından vücudunuza birden çok fayda sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir